PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=625878}
3,3 7 522
oceny
3,3 10 1 7522
The Human Centipede III (Final Sequence)
powrót do forum filmu The Human Centipede III (Final Sequence)

3/10

ocenił(a) film na 3

Pierwsza stonoga była groteskowa, momentami obleśna, ale oryginalnego pomysłu na fabułę nie można było twórcom odmówić. Dwójka była lepsza, bardziej obrzydliwa, a Laurence R. Harvey stworzył tam chyba jedną z najbardziej odpychających postaci w historii kina grozy. W trzeciej części liczyłem na godne zakończenie trylogii, na prawdziwą petardę, na przekroczenie wszelkich granic, dzieło obleśne, epatujące bezsensowną przemocą i obrzydliwością niemal nie do wytrzymania. Z wypiekami na twarzy doczekałem więc momentu kiedy mogę w końcu obejrzeć ten chory wyziew szalonego Toma Sixa (w grę wchodzą dwie opcje: żony nie ma w domu lub żona śpi). Odpalam więc film i czekam na tę orgię krwi, fekaliów, rzygowin i innego plugastwa. W myślach już mentalnie znęcam się nad moją żoną, opowiadając jej nazajutrz jaki film oglądałem (jest wrażliwa na takie rzeczy) i przytaczając co poniektóre sceny, aż zacznie zakrywać uszy i wołać żebym już przestał, że jestem nienormalny bo oglądam takie rzeczy (tak jak to mówiła, kiedy pokrótce streściłem jej "Srpski film"). Czekam, czekam i nic. Z czasem moje poirytowanie wzrasta a widok wrzeszczącego Dietera Lasera zaczyna mnie denerwować. Ok, chcieli z niego zrobić szaleńca, tylko dlaczego jest tak wkurzający, dlaczego ciągle drze japę i w dodatku tak cedzi każde słowo. No ale czekam dalej. Bree Olson całkiem miły widok, Dieter mnie wk**wia już do granic możliwości, przewija się Eric Roberts i sam Tom Six i w końcu doczekuje si tej cholernej stonogi. I co? I nic. Nie robi wrażenia nawet w połowie, jak ta z "dwójki", pomimo jej niewątpliwie pokaźnych rozmiarów. Chwilę potem film się kończy, a ja zdaję sobie sprawę że straciłem tyle czasu, czekając na finał, który ani trochę nie rekompensuje tych straconych kilkudziesięciu minut. Trzecia stonoga, mająca być godnym zakończeniem najbardziej pojechanej trylogii w historii kina grozy, okazuje się być filmem bez pomysłu, ciągnącym się jak flaki z olejem, nie spełniającym nawet po części pokładanych w nim oczekiwań. Nuda, dłużyzny, denerwujący główny bohater i słaby finał. Nie polecam.
3/10

ocenił(a) film na 2
atique

W 100 % zgadzam się z Tobą. Dodam jedynie, że sceny gore, których mamy tu jak na lekarstwo są raczej słabo odzwierciedlone (gwałt na nerce naczelnika to straszna tandeta). Po wapaniałej 1, perfekcyjnej 2 - otrzymałem 3 która w moim odczuciu jest zwykłym gniotem, o którym zapomnę bardzo szybko.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
atique

Bardzo źle liczyłeś. Odejście od typowej "ludzkostonogowej" formy jest dla mnie bardzo na plus. Trzecią część ciężko nazwać horrorem, bardziej nieprzyjemną komedią. Jest to totalne "wys*anie" się na widza i jego potrzeby. Samo to, że głównych antagonistów grają odtwórcy głównych ról z części pierwszej i drugiej powinno coś dać do myślenia. Jest to autopastisz, surrealistyczna komedia, która nawet nie wpisuje się w wymagania widzów, którzy łakną gore. Eksperyment. Moim zdaniem należy takie rzeczy szanować, nie hejtować. Dystansu nieco proszę.

ocenił(a) film na 9
Bloody_Hell

A już się bałem, że nie znajdę tutaj żadnego wartościowego komentarza.

atique

"kiedy mogę w końcu obejrzeć ten chory wyziew szalonego Toma Sixa (w grę wchodzą dwie opcje: żony nie ma w domu lub żona śpi)"

Po czym żona wchodzi i pada sakramentalne: dlaczego nie śpisz?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones